Gençlik Aşısı / H-100 Nedir?
Gençlik Aşısı / H-100 Nedir?
Gençlik aşısı, diğer bir adıyla H-100, cilde parlak, sağlıklı ve genç görünüm kazandırmayı amaçlayan, yaşlanma karşıtı tedavide kullanılan etkili bir mezoterapi formülüdür. İçerdiği saf hyalüronik asit sayesinde ciltte yenilenme ve sıkılaşmayı sağlar.

H-100 Nasıl Etki Eder?

Hyalüronik asit, cildimizin bağ dokusunun en önemli bileşenlerinden biridir. 25-30 yaşlarından itibaren vücutta hyalüronik asit miktarı azalmaya başlar. Hyalüronik asidin azalmasıyla birlikte ciltte onarım, parlaklık, esneklik ve tolerans giderek azalır. Gençlik aşısı ile kaybedilen hyalüronik asit cilde tekrar yüklenir; böylece derimiz onarım ve sıkılaştırma işlevlerini tekrar yerine getirmeye başlar.

Gençlik Aşısı (H-100) Hangi Amaçlarla Kullanılır?

Cildin yaşlanmaya bağlı sarkması, yaşlanmaya bağlı kırışması, sigara kullanımı nedeniyle zarar görmüş olması, güneşin zararlı etkilerine maruz kalmış olması, nemini kaybetmesi, matlaşması ve canlılığını yitirmesi durumlarında kullanılabilir. 

Gençlik Aşısı (H-100) Nasıl Uygulanır?

Uygulama öncesi, bölgeye anestezik krem sürülür. Sonrasında ince iğneler yardımıyla hyalüronik asit solüsyonu cilde zerk edilir. Bu işlem, uygulama alanı genişliğine de bağlı olarak ortalama 15 ila 20 dakika sürer. Etkisi işlemden hemen sonra hissedilmeye başlar. Parlama ve canlılık etkileri ise 2. günden itibaren ortaya çıkarak zaman içinde artar.

Gençlik Aşısı (H-100) Ne Sıklıkta Tekrarlanır?

3-4 hafta aralıklarla tekrar uygulanabilir. Toplamda uygulanacak seans sayısına cildin yaşı ve özelliklerine göre karar verilir. Genelde uygulama 3-4 seans yapılır. Tedavi alan kişilerin her yıl 2 kez uygulama yaptırmaları tavsiye edilmektedir.

Gençlik Aşısının (H-100) Yan Etkileri Nelerdir?

Uygulama yapılan alanda iğnenin girişine bağlı olarak ufak kızarıklıklar ve morarma görülebilir. Kişi uygulamanın ardından günlük hayatına rahatlıkla devam edebilir.
Oluşturma Tarihi : 14.12.2022
Güncelleme Tarihi : 18.04.2024
Editör : Yeliz Yiğit
Bu internet sitesi veri politikalarına uygun çerezler kullanır. Bu internet sitesine bakmaya devam etmeniz, çerez kullanımımızı kabul ettiğiniz anlamına gelir. Detaylar için tıklayınız.
x
İletişim Formu Covid-19 Önlemleri