Saç Dökülmesi
Saç Dökülmesi
SAÇ DÖKÜLMESİ

Toplumda hem erkek hem de kadınlarda görülen, sosyal yaşantıyı olumsuz etkileyen bir sağlık sorunudur. 
Saç dökülmesinin birçok sebebi vardır. En sık görülen saç dökülmesi tipi erkek tipi saç dökülmesi olarak bilinen androgenetik alopesidir. En sık erkeklerde olmakla birlikte kadınlarda da görülmektedir. Erkeklerde genellikle alnın her iki yanında saçlarda arkaya doğru açılma ya da tepe bölgesinde seyrelme ile başlar. Kadınlarda ise genelllikle öndeki saç çizgisi korunur ancak tepe bölgeden açılmayla kendini gösterir. Androgenetik alopesi genetik yatkınlığı olan kişilerde erkeklik hormonları etkisiyle oluşan bir saç dökülmesi şeklidir ve kendiliğinden düzelmez. Tedavi edilmezse kalıcı saç kaybına neden olur.  Çeşitli tedavi seçenekleri mevcuttur. Kalıcı ve en etkin seçenek, uygun hastalarda saç ekimi uygulamasıdır.


SAÇ EKİMİ NEDİR?

Saç ekimi, kişinin kendi saç köklerinin kalıcı saç kaybı olan alana nakledilmesi işlemidir. En sık erkek tipi saç dökülmesi olarak bilinen androgenetik alopesi; ayrıca saçlı deri, sakal, bıyık ya da kaş gibi kıllı bölgelerde travma, yanık veya cerrahi işlemler sonucu ortaya çıkan kalıcı saç kayıplarının tedavisinde uygulanır.


FUE YÖNTEMİ İLE SAÇ EKİMİ NEDİR?

FUE (Follicular Unit Extraction) tüm dünyada yaygın olarak uygulanan, en güncel saç ekim yöntemidir. Verici bölgeden (oksipital bölge, çene altı, kasık, bacak) tek tek alınan kıl kökleri alıcı bölgeye ekilir. Saç köklerinin alınması işlemi sırasında kullanılan milimetrik aletler, verici alanda kalan kıl köklerine zarar vermeden, dikişe gerek duyulmadan ve yara izi oluşturmadan ekim imkanı sunar. 
Saç ekimi cerrahi bir işlemdir. Ameliyathane ortamında ve doktor kontrolünde yapılması gerekmektedir. 
Batı Göz bünyesinde bulunan ameliyathane ortamında, uzman hekim kontrolünde özel ‘Saç Ekim Polikliniği’ ile FUE yöntemiyle saç ekimi hizmeti sunmaktadır.

Bu internet sitesi veri politikalarına uygun çerezler kullanır. Bu internet sitesine bakmaya devam etmeniz, çerez kullanımımızı kabul ettiğiniz anlamına gelir. Detaylar için tıklayınız.
x
İletişim Formu Covid-19 Önlemleri