ReLEx SMILE Lazer: Gözlük ve Lenslere Veda Edebilirsiniz
ReLEx SMILE Lazer: Gözlük ve Lenslere Veda Edebilirsiniz
Günümüzde göz kusurlarının tedavisi için kullanılan ve etkili bir yöntem olan ReLEx SMILE Lazer, minimal invaziv bir teknoloji sunmaktadır. Bu yenilikçi tedavi, geleneksel lazer tekniklerinden farklı olarak korneanın yüzeyine herhangi bir kesik yapmadan işlemi gerçekleştirir. Bu özellik, iyileşme sürecini hızlandırır ve hastaların konforunu artırır.

ReLEx SMILE Lazer, minimal invaziv bir teknoloji sunabilmektedir. Geleneksel lazer tedavilerinden farklı olarak, korneanın yüzeyine herhangi bir kesik yapılmadan çalışır. Bu sayede iyileşme süreci hızlanır ve hasta konforunu artırmaktadır. Operasyon süreci oldukça hızlıdır ve genellikle birkaç dakika içinde tamamlanır.

Operasyon sonrasında hemen iyileşme sağlayabilmektedir. Hasta, tedavi sonrasında birkaç saat içinde normal günlük aktivitelerine dönebilmektedir. Gözlerde kızarıklık ve tahriş kişiden kişiye değişmekle birlikte genellikle minimal düzeydedir. Bu yenilikçi teknoloji, geleneksel lazer tedavilerine göre daha düşük komplikasyon riski taşımaktadır. Gözde kuruluk hissi, parlama veya gece görüşünde sorun gibi yan etkiler minimum düzeydedir.

ReLEx SMILE Lazer Kimler İçin Uygun Değildir? 

Genellikle gözlerin tamamen gelişmemiş olduğu düşünüldüğünden, 18 yaşın altındaki bireylere ReLEx SMILE Lazer tedavisi önerilmez. Göz içi basınç sorunları olan kişiler için ReLEx SMILE Lazer tedavisi önerilmeyebilir. Hamilelik veya emzirme dönemlerinde ReLEx SMILE Lazer tedavisi genellikle ertelenir. Kornea kalınlığı, tedavinin başarı şansını etkileyen önemli bir faktördür. İnce kornea durumlarında, farklı tedavi seçenekleri değerlendirilebilir.

ReLEx SMILE Lazer Kimler İçin Uygundur?

ReLEx SMILE Lazer, miyop, hipermetrop ve astigmat gibi birçok göz kusurunu tedavi edebilen bir yöntemdir. Ancak, bu tedaviyi düşünen bireylerin uzman göz doktoru ile detaylı bir görüşme yapmaları önemlidir.
Oluşturma Tarihi : 09.03.2024
Güncelleme Tarihi : 09.03.2024
Editör : Ecem Tunalı
Bu internet sitesi veri politikalarına uygun çerezler kullanır. Bu internet sitesine bakmaya devam etmeniz, çerez kullanımımızı kabul ettiğiniz anlamına gelir. Detaylar için tıklayınız.
x
İletişim Formu Covid-19 Önlemleri