Plexr Lazer ile Göz Kapağı Estetiği
Plexr Lazer ile Göz Kapağı Estetiği
Göz kapağı ameliyatı, estetik bir görünüm ve daha bütünsel bir bakış ve yüz ifadesi için yapılan ameliyatlardır. Bu ameliyatlar; sarkan, düşen, fazla derisi olan, gözleri perdeleyen, kırışmış, yaşlı ve yorgun bir görünüm oluşturan göz kapaklarını revize etmek ve estetik bir görünüm elde etmek amacıyla yapılmaktadır.

Göz estetiği ameliyatı (blefaroplasti) 35-70 yaş aralığındaki kişilere uygulanmaktadır. Göz çevresi estetiğinde üst göz kapak ameliyatları genellikle 45 yaş ve üzeri, alt göz torbaları için de 50 yaş ve üzeri uygunluk göstermektedir. Ama doğuştan göz kapağında olan bir problem için yaşa bakılmaksızın tedavi gerçekleştirilir çünkü amaç estetik kaygılardan ziyade görme alanını genişletmek ve hastanın konforunu sağlamaktır.
 

Göz Estetiği Yöntemleri

Göz kapağı düşüklüğü yani pitoz rahatsızlığı ile gözde okuloplastik birimi ilgilenir. Göz kapağı düşüklüğü doğuştan veya sonradan olabilir. Kapak düşüklüğünün sebebine göre cerrahisi değişir. Bunun kararını doktor ayrıntılı göz muayenesinden sonra verecektir.
Bir de göz kapağı sarkması, gevşemesi vardır. Bu sarkma yaşla birlikte olur ve göz kapağı düşüklüğü ile karıştırılır. Göz kapağında sarkma olduğunda tedavisi mümkündür. Eğer sarkmanın miktarı az ise plexr lazer ile düzeltilir. Ancak sarkma miktarı fazla ile o zaman cerrahi tedavi yani bleferoplasti ameliyatı yapılır.
Blefaroplasti; alt ve üst göz kapaklarına hem estetik hem de fonksiyonel amaçla yapılan cerrahi müdahaledir.
Göz çevresi estetiği ameliyatlarında üst göz kapak sarkma ya da düşüklük ve alt göz kapak torbalarının tedavisi gerçekleşir.
 

Plexr Lazer Nedir?

Plexr Lazer için kısaca ameliyatsız,dikişsiz,iz bırakmayan göz çevresi estetiği diyebiliriz ama kullanım alanı aslında oldukça geniş bir yöntemdir. Tüm dünyada 45’den fazla ülkede 5000’den fazla doktorun aktif olarak kullandığı plexr,15 yıllık bir geçmişe sahip, klinik çalışmaları yapılmış, uzun süreli sonuçları takip edilmiş, CE Belgesi ve uluslararası patente sahip bir cihazdır. 
Göz kapağı estetiğinde, göz altı ve çevresini sıkılaştırmada, dudak üstü çizgilerin giderilmesinde, leke, yara izi ve akne tedavisinde, çatlak tedavisinde ve karın sıkılaştırmada, ben ve siğil tedavilerinde, tüm yüz kırışıklıklarının giderilmesi gibi pek çok alanda kullanılmaktadır.
 

Plexr Lazer Nasıl Uygulanır?

Öncelikle uygulamanın yapılacağı bölge temizlenir sonra lokal anestezik krem sürülür ve uyuşma beklenir. Plexr; plazma enerjisini(maddenin 4.halini) kullanan bir tekniktir. Uygulanacak cilt yüzeyi ve cihaz arasındaki potansiyel farkı ile havada bulunan gazları plazma enerjisine dönüştürür. Bu enerji cilt üzerindeki lezyonun buharlaştırarak (süblimleştirerek)problemli dokuları yok ederken, yeni doku oluşum sürecini de başlatmış olur.
 

Plexr Lazer Uygulaması Sonrası Nelere Dikkat Edilmelidir?

Plexr Lazer uygulaması estetik cerrahi de en son gelişen uygulamalardan biri olduğundan hasta açısından oldukça konforludur ve işlem sonrası bakımı da bir o kadar kolaydır. Buharlaştırma işlemi sonrası meydana gelen kabukların üzerine, güneş koruyucu fondöten uygulayarak güneşten korunulmalıdır. Kabukların kendi düşmesi beklenmeli, kesinlikle o bölge ya da bölgelere nemlendirici, alkol ve çeşitli kimyasallar içeren farklı kozmetik bir ürün ya da ürünler sürülmemelidir.
Oluşan kabuklar herhangi bir flaster veya bant ile kapatılmamalıdır. Temizlik için ise saf sabunlar, (doğal zeytinyağı sabunu gibi…) bebek şampuanı gibi koruyucu içermeyen malzemeler tercih edilmelidir. 1 hafta 10 gün içinde kabuklanmalar kendiliğinden dökülür ve alttan yeni pembe doku ortaya çıkar, bu dönemde de güneşten korunmak çok önemlidir.
Oluşturma Tarihi : 12.04.2022
Güncelleme Tarihi : 11.01.2023
Editör : Yeliz Yiğit
Bu internet sitesi veri politikalarına uygun çerezler kullanır. Bu internet sitesine bakmaya devam etmeniz, çerez kullanımımızı kabul ettiğiniz anlamına gelir. Detaylar için tıklayınız.
x
İletişim Formu Covid-19 Önlemleri