No Touch Lazer
No Touch Lazer
Kontakt Lens ve gözlüklerden kurtulmanın en etkili yollarından birisi lazer operasyonlardır. No Touch Lazer tekniği adı verilen lazer yöntemi ile göze temas etmeden lazer cerrahi operasyonu uygulanır. No Touch Lazer tedavisi, uzaktaki bir ışık kaynağına maksimum 50 saniye bakarak uygulanan bir tedavi yöntemidir. 


No Touch Lazer kimlere uygulanabilir? 

Detaylı bir hekim kontrolünden sonra hastanın göz yapısı bu operasyon için uygunsa; miyop, hipermetrop ve astigmat hastalarına uygulanabilen bir yöntemdir. Özellikle kornea yapısı ince olan veya kornea düzeyi dik olan kişilere No Touch Lazer tedavisi önerilebilir. 
 

No Touch Lazer uygulaması nasıl yapılır? 

Tedavi, anestezik bir damla damlatılarak ve cihazdan çıkan ışınlara bakılarak uygulanır. Bu esnada gözle hiçbir temas gerçekleşmez. Hasta bu operasyon sırasında bir ağrı ya da acı hissetmez. Operasyon çok kısa sürede tamamlanır ve uygulamanın ardından gözlerin kapatılmasına gerek duyulmaz. 
 

No Touch Lazer uygulamasından sonra iyileşme süreci nasıldır? 

Uygulama sonrasında gözlerde batma, yanma, kızarıklık ve bulanıklaşma meydana gelebilir. Ancak hasta tedavi uygulandıktan 5 gün sonra günlük aktiviteleri geçekleştirmeye başlayabilir. Hekimin önerdiği şekilde tedavi sürecini tamamlamak önemlidir. 


No Touch Lazer’in avantajları nelerdir? 

  • Kısa sürede tedavi tamamlanır. 
  • Tedavi esnasında hasta ağrı hissetmez. 
  • İki göze tek seansta uygulama yapılabilir. 
  • Gözden zar kaldırılmaz - göz çizilmez. 
  • Tedavi sonrası gözleri kapatmaya gerek yoktur
  • Korneası ince olan hastalara uygulanabilir. 
  • Retina yırtılması riski olmaz.
  • Zar kırışması - zar altında hücre birikmesi gibi problemler yaşanmaz.
Oluşturma Tarihi : 25.07.2022
Güncelleme Tarihi : 18.04.2024
Editör : Yeliz Yiğit
Bu internet sitesi veri politikalarına uygun çerezler kullanır. Bu internet sitesine bakmaya devam etmeniz, çerez kullanımımızı kabul ettiğiniz anlamına gelir. Detaylar için tıklayınız.
x
İletişim Formu Covid-19 Önlemleri