Femto LASIK Excimer Laser
Femto LASIK Excimer Laser
Femto LASIK Excimer Laser, refraktif cerrahide miyop, hipermetrop, astigmat gibi görme kusurlarının giderilmesi için uygulanmaktadır. Intralase Lasik Excimer Laser tedavisi 3 temel adımdan oluşmaktadır.

Görme dinamiğinin ölçümlenmesi Tıpkı parmak izi gibi, kornea (gözün saydam kısmı) yapısı da kişiye göre farklılık göstermektedir. Wavefront analizi yardımıyla görme kusurlarının 3 boyutlu haritası çıkarılır. Gözün olağan kusurları haricindeki farklılıkları da tespit edilir ve tamamen kişiye özel tedavi planlanır.
 

Kapak (korneal flep) Oluşturulması

Femto LASIK ile, göz kusurlarının giderilmesinde en önemli aşamalardan biri olan, gözün saydam kısmında kapak (korneal flep) oluşturulması, diğer adıyla kapak kaldırma işlemi Intralase Femtosaniye Lazer ile gerçekleştirilmektedir. Intralase ile korneal kapak, tamamen bilgisayar kontrolünde ve bıçak kullanılmadan oluşturulur.

Tamamen kişiye özel ve istenilen ölçüde kapak oluşturulmasına olanak sağlayan femtosaniye lazer teknolojisi ile;cerrahi 3 kata kadar hız kazanır, kornea ve kapağın dayanıklılığının korunması ile güvenli cerrahi ortamı yaratılır, astigmatik düzeltme olanağı sunulur ve çok daha ince kornea yapısına sahip çok sayıda hasta için de tedavi olanağı sağlanır.
 

Kişiye Özel Excimer Laser Tedavisi

20 yılı aşkın Excimer Laser uygulamalarının sonucunda doğan Intralase LASIK ile tedavi, yenilikçi özellikleri nedeniyle refraktif cerrahide 5. nesil olarak tanımlanmaktadır. NASA ve Amerika Birleşik Devletleri Ordusu tarafından astronot ve savaş pilotları için uygun tedavi yöntemi olarak da bilinen bu yöntem ile görüş keskinliği en üst seviyelere taşınmaktadır.

 Miyop olan hastalarda -10, hipermetrop olan hastalarda +5 ve astigmat olan hastalarda -6 dereceye kadar etkili sonuç alınabilmesini sağlar. Femto LASIK tedavisi, gözün en ufak dönme hareketlerini tespit ve takip edilebilmesine olanak yaratarak, tedavinin hatasız ve planlandığı şekilde sonuçlandırılır.
 

Femto LASIK ile LASIK yöntemleri arasındaki farklılık nelerdir?

LASIK yönteminde mikrokeratom adı verilen otomatik bıçak yoluyla oluşturulmaktadır. LASIK yönteminde kapak oluşturulurken gözün anatomisi etkili olur. Intralase iFS femtosaniye lazer ile gerçekleştirilen Intralase LASIK yöntemi, dokuya maksimum seviyede düzgün ve mikron seviyede güvenlikle yaklaşılmasına olanak sağlamaktadır. Bu şekliyle tedavi, tamamen kişinin göz yapısına uygun şekilde gerçekleşir ve hastanın görüş konforu artar. LASIK yönteminde 30 saniyede gerçekleştirilen kapak kaldırma işlemi Intralase LASIK'te 10 saniyeye kadar inmektedir.

Başka hangi hastalıkların tedavisinde kullanılmaktadır?

Femtosaniye lazer, keratokonus tedavisinde kullanılan halkalar için uygun kanal hazırlamasında ve keratoplastide de kullanılmaktadır.
 

Neden Femto LASIK?

  • Bilgisayar kontrollü - bıçaksız kapak oluşturulma olanağı sayesinde daha güvenlidir.
  • Daha ince korneaya sahip hastalara uygulanabilmektedir.
  • Daha yüksek görme kusuruna sahip hastaya uygulanabilmektedir.
  • Astigmatik düzeltme olanağı sağlamaktadır.
  • Komplikasyon olasılıklarını en aza indirgemektedir.
  • Görüş konforunu artırmaktadır.
Oluşturma Tarihi : 22.11.2022
Güncelleme Tarihi : 18.04.2024
Editör : Yeliz Yiğit
Bu internet sitesi veri politikalarına uygun çerezler kullanır. Bu internet sitesine bakmaya devam etmeniz, çerez kullanımımızı kabul ettiğiniz anlamına gelir. Detaylar için tıklayınız.
x
İletişim Formu Covid-19 Önlemleri