Lazer Göz Ameliyatı
Lazer Göz Ameliyatı
Birçok farklı sebepler nedeniyle uygulanmakta olan göz ameliyatı, ülkemizde de tecrübeli doktorlarımız sayesinde, en iyi ve az deformasyon ile atlatılan ameliyatlardan birisi olmaktadır.

Genellikle, göz kusurlarından, gözlükten, kontakt lensten kurtulmak amacıyla yapılan bu ameliyatların halk diliyle 'göz çizdirmek' artık fiyatları da çok uygun. Her yaştan her kesimin rahatlıkla yaptırabileceği bu ameliyatların, normal şartlar altında, herhangi bir riski olmadığı gözlemlenmektedir. Fakat gözlük ve kontakt lens firmaları gibi bazı dışarıdan konuyla ilgisi bulunan kişiler, muhtemelen satışların düşmesi sebebiyle, sıkça zararlı uygulamalar olduğunu belirtmektedirler.

Lazerle yapılan göz ameliyatı, birçok göz kusurunu büyük bir başarıyla yok edebiliyor ya da minimuma indirgeyebiliyor. Miyopi, hipermetropi, astigmatizma ve prespiyopi gibi birçok göz kusuruna Excimer Lazer Ameliyatı, çare olabiliyor.

Lazer Göz Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Lazer teknolojisi, uzun zamandır birçok hastalığın tedavisinde başarıyla kullanılmaktadır. Bu teknoloji hastalıkların çabuk ve ağrısız tedavi edilmesini sağladığı için tercih edilmektedir. Son yıllarda Lazerle Göz Ameliyatı şartları uyan hastalara doktorlar tarafından tavsiye edilmektedir.

Lazer Göz Ameliyatı Yöntemleri Nelerdir?

Birçok farklı sebepler nedeniyle uygulanmakta olan göz ameliyatı, ülkemizde de tecrübeli doktorlarımız sayesinde, en iyi ve az deformasyon ile atlatılan ameliyatlardan birisi olmaktadır. Genellikle göz kusurlarından, gözlükten, kontakt lensten kurtulmak amacıyla yapılan bu ameliyatlar artık ekonomik olarak uygulanabilmektedir. Her yaştan her kesimin rahatlıkla yaptırabileceği bu ameliyatların, normal şartlar altında, herhangi bir riski olmadığı gözlemlenmektedir. Lazerle yapılan göz ameliyatı, birçok göz kusurunu büyük bir başarıyla yok edebiliyor ya da minimuma indirgeyebiliyor. Miyopi, hipermetropi, astigmatizma ve prespiyopi gibi birçok göz kusuruna çare olabiliyor.

Lazer tedavisinin dünyada en yaygın kullanılan yöntemi LASİK tedavisidir. Görme bozukluğunun derecesine göre bilgisayar aracılığıyla programlanan Lazer ışını ile gözün saydam tabakası olan korneanın yeniden şekillendirilmesi sonucunda doğru odaklanma ve net görme sağlanır. Lazer ile görme bozukluklarının düzeltilmesinde PRK LASEK, iLASIK veya SMILE tekniği uygulanır.

Kimler Lazer Göz Ameliyatı Olabilir?

Lazer göz ameliyatı olabilmek için 18 yaşından büyük olmak gerekmektedir. Çünkü bu yaşa kadar gözlük numaralarının değişebilme ihtimali vardır. Kornea dokusunun kalınlığının yeterli olması da tedavi için gerekli bir şeydir. Çünkü bu tedavi ile korneanın üst yüzeyinde ince bir tabakanın kesilir ve kapakçık şeklinde açılarak ortaya çıkan kornea yüzeyine lazer uygulanır. Bu yüzden kornea kalınlığının yeterli olması önemlidir.

Lazer göz ameliyatı ile 10 dereceye kadar miyoplar, 6 dereceye kadar astigmat ve 6 dereceye kadar hipermetroplar tedavi edilebilmektedir. Yapılacak ön muayene ile bu tedaviye uygun olup olmadığınız anlaşılmaktadır.

Kimler Lazer Göz Ameliyatı Olamaz?

Halk arasında "göz çizdirme" olarak bilinen bu tedavi yönteminden faydalanmak için bazı kıstasları sağlıyor olmak gerekmektedir.
Kimler lazer tedavisi olamaz sorusunu şöyle yanıtlayabiliriz:
  • Hamileler
  • Diyabeti olanlar
  • Bebek emziren kadınlar
  • Romatizma hastalığı olanlar
  • Göz tansiyonu veya katarakt gibi göz hastalığı olanlara tedavi uygulanamaz.
Bu internet sitesi veri politikalarına uygun çerezler kullanır. Bu internet sitesine bakmaya devam etmeniz, çerez kullanımımızı kabul ettiğiniz anlamına gelir. Detaylar için tıklayınız.
x
İletişim Formu Covid-19 Önlemleri