AddOn Akıllı Lens Tedavisi
AddOn Akıllı Lens Tedavisi
Akıllı lensler uzak, yakın ve ara mesafeler için kişinin göz içine yerleştirlen ve daha kaliteli görüş sağlayan lensler olarak bilinmektedir. Çok uzun zaman önce tek odaklı mercek taktırıp katarakt ameliyatı olmuş ve yakın okuma gözlüğü kullanmak zorunda kalan kişiler için geliştirilen bir tekniktir. ADD ON akıllı lens adı verilen göz içinde bulunan eski merceği “AKILLI”  hale getiren teknik ile göz içinde bulunan eski mercekler yerine hastaya uzak, yakın ve ara mesafelerde görüş sağlayan Akıllı Lensler yerleştirilebilmektedir.  Bilhassa, eskiden katarakt ameliyatı olmuş fakat yakın gözlüğü kullanmak zorunda kalmış kişiler ADD ON akıllı lens teknolojisi sayesinde uygulama sonrası yakın gözlüğüne veda ediyor. ADD ON Akıllı Lens uygulaması lokal anesteji ile birlikte takriben 6-7 dakikada tamamlanıp kişi gün içerisinde taburcu olmaktadır.

ADD ON Lensler Kimler İçindir?

Katarakt cerrahisi veya refraktif lens ameliyatından sonra, refraktif hata kalıntıları kalabilir, yani refraktif kusur tamamen giderilemez. Merceğin gözdeki konumunu tam olarak tahmin etmek mümkün değildir ve mercek tam olarak yerinde değilse kırma değişikliklerine neden olabilir.  

Bu nedenle, hasta ameliyattan sonra stabil refraksiyon elde ettiğinde, göz doktoru ADD ON akıllı lens ile ameliyat yapmayı düşünebilir.

LASIK cerrahisi durumunda, kırma kusuru da kalabilir. Bu hastalar, lazerle tekrar ameliyat edilemedikleri ve göz içi lensleri implante ettikleri takdirde bu tip cerrahiye adaydırlar.

Bu işlem zaten gözde bir yapay lens varsa veya kristal lensin cerrahi olarak çıkarılması planlandığında gerçekleştirilir. Ayrıca, bu yeni lens tüm mesafelerde görüşü sağlamak için çok odaklı olabilir.

Dört farklı ADD ON akıllı lens prosedür türü vardır.  Hangi yolun sizin için doğru olduğunu bilmek kapsamlı bir muayene sonrası belli olacaktır.

Uygulama İşlemi Nasıl Yapılır?

ADD ON akıllı lensin uygulanması katarakt ameliyatına oldukça benzer. Minimal invaziv bir prosedür dahilinde birincil Göz İçi (intraoküler) lensin önüne ince bir ADD ON akıllı lens yerleştirilir. Göz doktorunuz, ameliyat öncesi yapılacak adımlar ve muayeneler hakkında sizi detaylı olarak bilgilendirecektir.
Bu internet sitesi veri politikalarına uygun çerezler kullanır. Bu internet sitesine bakmaya devam etmeniz, çerez kullanımımızı kabul ettiğiniz anlamına gelir. Detaylar için tıklayınız.
x
İletişim Formu Covid-19 Önlemleri